Doğayı Koru!

Aladdin ile Çevreci ve Sağlıklı Bir Yaşam Mümkün

11 Ağustos 2021

Birbirinden güzel ve renkli tasarımlarıyla dikkat çeken, yaşam kalitenizi artırmak için her ayrıntının düşünüldüğü Aladdin ürünlerinin hem sizin hayatınıza hem de çevreye ne kadar olumlu katkısı olacağını öğrenmek ister misiniz? 

Gelin Aladdin kullanarak hem kendi yaşamınızda hem de dünyada yaratabileceğiniz birkaç değişikliğe daha yakından bakalım.

Matara ile tek kullanımlık pet şişelere son

Ortalama bir insan yılda 160’dan fazla pet şişe tüketiyor. Ne yazık ki dünyanın pek çok yerinde bu pet şişelerin yalnızca %1’i geri dönüştürülebiliyor.

Kişisel su matarası edinerek dünyayı 1 senede 150 pet şişeden temizleyebilirsiniz. Üstelik mataralar bir kere alınarak seneler boyu sağlığınıza zarar vermeden güvenle kullanılabilir. Böylece her defasında pet şişe satın alarak hem para harcamamış olursunuz hem de suyunuzu sağlıklı bir şekilde muhafaza edebilirsiniz.

Aladdin mataralar çelik, cam ya da BPA içermeyen farklı materyallerden üretilmiş gövdeleriyle suyunuzu gün boyu yanınızda taşımanızı mümkün kılar. Üstelik çelik gövdeli Aladdin mataralar suyunuzu saatler boyu soğuk ya da buzlu tutabilir. 

Peki ya siz hangi taraftasınız? Tek kullanımlık, sağlıksız ve devamlı atık oluşturan pet şişeler mi yoksa seneler boyu güvenle kullanabileceğiniz atık oluşturmayan sağlıklı mataraları mı tercih edersiniz?

Aladdin Muglarla çevreyi koruyun

Masmavi bir gökyüzü, sürdürülebilir bir gelecek, lezzetli bir kahve… Kulağa ne kadar güzel geliyor, öyle değil mi? Dışarıda kahve ya da çay gibi sıcak içecekler alırken servis edilen tek kullanımlık karton bardakların çok büyük bir kısmı ne yazık ki geri dönüşmez ve çöp olarak kalmaya devam eder. Bu da gezegen için büyük bir sorun oluşturur.

Tek kullanımlık plastik ya da karton bardaklar yerine kişiye özel muglar kullanarak daha güzel bir geleceği mümkün kılabilirsiniz. Aladdin paslanmaz çelik muglar içeceklerinizi saatler boyu sıcak ve soğuk tutabilir. Böylece içeceklerinizi keyifle içmeye devam ederken dünya için de güzel bir şey yapmış olursunuz. 

Üstelik kahvecilerin birçoğunda kendi termos bardaklarıyla gidenler için uygulanan indirimlerden de faydalanabilirsiniz. Yani Aladdin bardaklar sayesinde uzun vadede hem siz hem de gezegen kar eder.

Yemek kapları ve termosları ile sağlıklı beslenin

İş yerinde, okulda, dışarıda sıcak yiyeceklerin tadını çıkarmanız için Aladdin yemek termosları ve taşıma kapları her zaman yanınızda! Aladdin yemek termosları çift duvar yalıtımlı yapıları sayesinde yiyeceklerinizi 5,5 saat sıcak veya soğuk tutabilen yemek termosları paslanmaz çelikten üretilmiştir ve doğal olarak BPA içermez.

Bu şık ve sağlıklı yemek termosları ve taşıma kapları sayesinde yiyeceklerinizi evinizde hazırlayarak yanınıza alabilir ya da restoranlardan ekstra atık oluşturmadan temin edebilirsiniz.

Kullanım kolaylığı

Aladdin ürünlerinin hiçbiri sızdırmaz, BPA içermez ve bulaşık makinesinde kolaylıkla yıkanabilir.

Aladdin’in şık ve kullanıcı dostu tasarımları sayesinde spor yaparken de suyunuzu yudum yudum içebilirsiniz. Tek elinizi kullanarak açabileceğiniz kapaklar, içtiğiniz su miktarını kontrol edebileceğiniz özel tasarımlarla Aladdin ürünlerinde hayatınızı kolaylaştıracak tüm detaylar düşünülmüştür.

Suyunuz hep yanınızda

Uzmanlar her gün birkaç litre su içmenin sağlığımıza son derece faydalı olduğu konusunda hemfikir. Fakat birçoğumuz gün içinde su içmeyi ihmal ediyoruz. Devamlı yanınızda taşıyacağınız bir matara size su içmeyi hatırlatacağı gibi her gün yaklaşık ne kadar su içtiğinizi de hesaplamanızı sağlar. 

Aladdin termos ve mataraları araba içi bardak tutacakları ile de uyumludur. Yani her yerde her zaman yanınızda taşıyabilirsiniz!

BPA içermez

Yeni teknolojiler kullanarak üretilen sağlıklı ve doğa dostu Aladdin ürünleri, insan sağlığına zararlı olduğu bilinen BPA içermez. 

Geri dönüştürülmüş plastiklerden üretim

Aladdin, geri dönüştürülerek elde edilmiş çevre dostu malzemelerin kullanıldığı yeni teknolojiler geliştirerek daha sürdürülebilir bir dünya için çalışmaya devam ediyor.

Her yıl yüzlerce plastiğin doğaya karışmasından sorumluyuz. Ayak izimizi azaltmak için en çok plastik kullanımına sebep olan tüketimlerimizi doğa dostu alternatiflerle değiştirebiliriz. 

Kendinize bir su matarası ve mug alarak yıllık tek kullanımlık pet şişe ve tek kullanımlık bardak tüketiminizi yok denecek kadar azaltabilirsiniz. Eğer dünyayı değiştirmek istiyorsanız değişime kendinizden başlayın.


Sitemizdeki tüm Aladdin ürünlerini buradan görebilirsiniz: https://www.kutupayisi.com/arama/aladdin 

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla