Tırmanış

80 Yıllık Deneyim: La Sportiva

10 Temmuz 2019

La Sportiva, doğayı keşfedebilmeniz için sizlere en iyi teknik ekipmanları sunmaktadır. 89 yıldır yenilikçi ürünlere imzasını atmaktadır. Dolomitlerin eteğindeki küçük bir dağ köyünde tasarlanan ve üretilen La Sportiva, bu eşsiz ve hayranlık verici çevredeki 140 aileyi desteklemektedir. Ürünlerinizde el işçiliği bulunan insanların her günü bu dağlarla çevrelenmiştir. Temellerini bu büyüleyici dağlardan alan bir aile şirketi olmak, 80 yıl boyunca biriktirilen deneyimleri jenerasyonlar boyunca aktarabilmeyi sağladı. Bu mirasla geleceğe odaklanabiliyor ve üretim alanındaki engin bilgilerini yeni teknolojiler, fikirler ve inovasyonlarla harmanlayarak piyasanın en inanılmaz ürünlerini sunabiliyorlar. Gitmek istediğiniz yere gitmenizi, yapmak istediğini yapmanızı ve yaşamak istediğinizi yaşamanızı sağlayan ürünler bunlar.
La Sportiva Tarihi
La Sportiva’nın doğada yarattığı etkiye dair her zaman var olan farkındalığın sebebi, La Sportiva İtalya’nın dağlara ve çevreye dair beslediği muazzam tutkudur. La Sportiva İtalya, ticari faaliyetlerine yönelik geliştirdiği proaktif yaklaşım sayesinde mevcut üretim sürecine dair sıkı denetleme mekanizmalarına sahip oluşunun yanında, çevreye yönelik olumsuz etkileri minimize etmek ve müşterilerine mümkün olan en iyi ürünü sunabilmek için yoğun araştırma faaliyetleri de yürütmektedir.
La Sportiva, İtalya’da sahibi olduğu teknoloji harikası fabrikasını işletmektedir. Piyasanın en büyük üretici firmalarını bile dış alım çözümlerine iten radikal düzeydeki rekabet ortamı ve fiyatlandırma üzerindeki aşırı baskıyla şekillenen ayakkabı pazarında sivrilen bu küçük, 250 kişilik fabrika gerçek bir aykırılık örneği. Fabrika, İtalyan Dolomitleri’nin kalbinde bulunan küçük bir dağ köyü olan Ziano di Fiemme’de konuşlanmıştır. El yapımı ayakkabı geleneği ve mirası, Bonatti ve Messner gibi efsanevi alpinislerin hünerlerini sergiledikleri tırtıklı kireçtaşından zirvelerin ve buzullarla kaplı vadilerin gölgesindeki bu büyüleyici alpin vadide sürmektedir.

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla