Kampçılık

10 Madde ile Kampa Hazırlanmak

8 Nisan 2019

Kamp alanına giderken eksiksiz malzeme ile gitmeye özen göstermelisiniz. Aksi halde kamp planınız bir kabusa dönüşebilir. Evinizden çıkmadan önce tüm malzemelerinizi tekrar tekrar kontrol etmelisiniz.

1. Evinizde çadırı kılıfından mutlaka çıkartın, hava almasını sağlayın. Eğer uygun yeriniz varsa kurmaktan çekinmeyin. Böylece hızlıca kurmak ve sökmek için alıştırma yapmış olursunuz.
2. Eğer çadırınız biraz nemliyse, kötü kokular oluşmuş olabilir. Bu kokuyu ortadan kaldırmak için çadırı açın, havalandırın, sabunlu su ile yıkayın ve yola çıkmadan iyice kurumasını sağlayın.
3. Eğer çadırınızın üstünde çamur parçaları varsa onu sabunlu su ve bir bez yardımıyla temizleyin. İyice temizlemeyi unutmayın.
4. Pollerinizi kesinlikle kontrol edin, kamp alanına hasarlı pollerle gitmek durumunda kalmayın.  Eğer klasik bir çadıra sahipseniz, pol sayısından emin olun ve eklemlerin kırılıp kırılmadığından emin olun.
5. Kazıkları sayın, eksik kazık sayısı çadırınızı iyice germenize engel olur. Eğer kayalık veya çok sert bir zeminde kamp kuracaksanız, “sert zemin kazıklarına” yönelin. Eğer yumuşak zeminde, örneğin kumluk bir alanda, kamp kuracaksanız köşeli kazıklara yönelin.
6. İplerini kontrol edin, çadırınızın rüzgara karşı en iyi dayanımı vermesi için, çadırınızın tüm germe iplerinin takılı olması faydalı olacaktır.
7. Çadır tabanını kontrol edin ve eğer bir delik varsa, çadır tamir kitlerini kullanarak tamir edin.
8. Fermuarları deneyin, kapı ve pencere fermuarlarının düzgün çalıştığından emin olmadan yola çıkmayın.
9. Yanınıza yiyeceklerinizi almayı unutmayın. Her zaman fazla almaya özen gösterin.
10. Yola çıkmadan son bir defa çadırınızın kullanım kılavuzunu okuyun.

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla