Teknoloji

GORE-TEX Yıkama Talimatları

3 Ekim 2017

GORE-TEX® sadece dayanıklı değil aynı zamanda bakımı kolay ürünlerdir. Düzenli bakım, uzun ömür ve mükemmel performans olarak size geri döner. Genellikle iç etikette bulunan üretici talimatlarını uygulamaya özen gösterin. Gore tex ürünleri hayatı kolaylaştırmak üzere tasarlanan özel ürünlerdir; bu sebeple özenli bakım isterler. Gore tex giyim ve gore tex ayakkabı ürünlerinin doğru bakımını yaparak uzun ömürlü kullanabilirsiniz.

Dış Giyim

Gore tex giyim ürününüzü yıkamadan önce, ön fermuarı, cepleri ve koltukaltı fermuarlarını kapatın. Yüksek performans için üretici talimatlarını özenle uygulayın.

Yıkama: Gore tex giyim ürünlerini çamaşır makinesinde 40 derecede az miktar deterjanla yıkayın. İki defa durulayın, sıkma programını en düşükte çalıştırın. Yumuşatıcı, krem, toz deterjan, leke çıkarıcı veya çamaşır suyu kullanmayın. Bu ürünler gore tex giyim ürününde kalıcı hasar bırakabilir. Yoğun kirlilikteki çamaşırlardan ayrı yıkayın.

Çamaşır suyu: Klorinli çamaşır suyu kullanmayın.

Kurulama: Gore tex giysileri ılık ve hafif programda kurutma makinesinde veya çamaşır ipinde kurutun. Kuruduktan sonra, kurutma makinesinde 20 dakika daha döndürerek, dış kumaşın su itici (DWR) uygulamasını tekrar etkinleştirin.

Ütüleme: Kurutma makineniz yoksa, buharsız ılık programda, giysinizle ütü arasına bir havlu koyarak kurutma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu uygulama, dış kumaştaki su itici uygulamayı (DWR) etkinleştirir.

Kuru temizleme: Gore, evdeki bakımı tavsiye eder. Eğer profesyonel kuru temizleme gerekliyse, temizlemeciden, durulama için berrak hidrokarbon çözücü madde kullanmasını ve kurutma işleminden önce de dış kumaşa DWR sıkmasını talep edin. Üretici talimatlarını uygulayın.

Su itici uygulama: Fabrika tarafından oluşturulmuş uygulama tekrar etkinleştirilemediğinde, giysinizin üst kumaşına yeni bir su itici uygulama bulun. (Dış mekan ürünleri satan dükkanlarda satılmaktadır.)

Özel Bakım: Gore-tex koku kontrollü dış giyim ürününüzü, alanda kullandıktan 40 saat sonra kokusuz deterjanla yıkayın.

Suni kauçuklu yağmur botları sadece elde yıkanmalı ve asılarak kurutulmalıdır. Yumuşatıcı kullanmamalıdır.

https://www.youtube.com/watch?v=ZOchtz58Gfo&t=6s

Ayakkabı

Yıkama: Dış kısmını, ılık suya batırılmış bir bezle veya fırça ile temizleyin. Üretici, deri bakımı ve koruması önerebilir. Kumu, çamuru veya dışarıdan giren kiri temizleyin. Eğer uygunsa, tabanı da çıkararak öyle temizleyin.

Ütüleme: Uygulanmaz.

Kuru temizleme: Uygulanmaz.

Çamaşır suyu: Klorinli çamaşır suyu kullanmayın.

Kurulama: Normal sıcaklıkta doğal yöntemlerle kurutun. Sıcaktan uzak tutun. Konfeksiyon tipi bot kurulayıcılar da kullanılabilir.

Su itici uygulaması: Su geçirmeyi önleyen mum veya yağ kullanılmasını tavsiye etmiyoruz. Bu tarz ürünler, ayakkabınızın hava akımını etkileyebilirler. Sadece üretici tarafından tavsiye edilen uygulamaları, cilaları, kremleri ve kaplamaları kullanın.

Leke çıkarma: Üretici talimatlarını uygulayın.

Koku giderici spreyler ve özel koku uygulamaları, Gore tex kaplamasının özelliklerini etkilemez.

https://www.youtube.com/watch?v=RlOQbdUFgLM&t=2s

Eldiven

Yıkama: Az miktar deterjan ve ılık suyla elde yıkayın. Yumuşatıcı kullanmayın.

Kuru temizleme: Uygulanamaz.

Ütüleme: Uygulanamaz.

Çamaşır suyu: Klorinli çamaşır suyu kullanmayın. Eldivenleriniz zarar görebilir.

Kurulama: Yıkama işleminden sonra, fazla sudan kurtulmak için nazik bir şekilde parmaktan bileğe doğru eldivenleri sıkın. Kurutma işleminde, eldiven, bilek bölgeleri aşağıya gelecek şekilde yerleştirin. Direkt güneş ışığına veya ısıtıcıya maruz bırakmayın.  Deri eldivenleri oda sıcaklığında kurumaya bırakın. Kabuklu eldivenler, düşük ısıda kurutma makinesinde kurutulabilir.

Su itici uygulama: Suyun boncuklaşma özelliğini kaybetmemek için, su itici uygulamayı sıklıkla yenileyin. Su tabanlı güçlendirici kullanın.

Bakım tüyolar:

Yarı kuru haldeyken, yumruğunuzu eldivenin içine geçirerek eski şekline döndürebilirsiniz.

Islak eldivenlerinizi başka giysilerin üzerine koymayın. Boyalı deriler, ıslakken iz bırakabilir.

Eldivenlerinizi kopçalardan, sivri köşe ve aletlerden koruyun.

 

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla