Teknoloji

Gore-Tex İade Kılavuzu

3 Ekim 2017

En iyi outdoor markalardan olan Gore-Tex sorunsuz şekilde kullanım için uygun olarak tasarlanmış bir üründür. Fakat her ihtimale karşı Gore-Tex İade Kılavuzu içerisinde bulunan maddelerin aklımızın bir köşesinde bulunmasından zarar gelmez. Gore-Tex® ürünleri kuru tutma garantisine sahiptir. Dış giyim veya ayakkabınızda bir sıkıntı olduğunu düşünüyorsanız, sorunu çözmek için önce bu kılavuza göz atmanızı öneririz.

Gore-Tex Dış Giyim

İyi bakılmayan gore-tex ürünlerinin ömrü kısalır, bu yüzden ürününüzü temizlemeli ve uzun ömür için bakım kılavuzunu takip etmelisiniz.

Ürün sızıntı yapıyor gibi mi?

Gore-tex ürününüzde nem hissederseniz, “dış ıslaklık” yaşıyor olabilirsiniz. Bu, Gore-tex® ürününüzün, dış katmanının suya doygunluğu yüzünden olur. İç Gore-tex katmanı sızdırma yapmaz ama dış katman ağırlaşabilir ve sizi ıslak ve soğuk bir halde tutabilir.

Bu, ürününüzün, dayanıklı su itici (DWR) dış kumaşın değiştirilmesi gerektiğinde meydana gelebilir. Ürününüz uzun süredir kullanılıyorsa ve DWR uygulaması fazla kullanım sonucu aşınmışsa bu durum gerçekleşebilir. (Özellikle giyimde omuzlarda, üst sırt bölgesinde) Su iticiliğini geri kazanma bölümünü okuyarak, ürününüzün DWR uygulamasını düzeltebilirsiniz.

Üründe gözle görülür aşınma veya hasar mı var?

Ürününüzü temizleyin ve kurutun, üst katmanına biraz su serpin. Su küçük damlacıklara dönüşmüyorsa, yetkili bir onarım servisi ile iletişime geçin. Eğer hasar dışarıdayken oluşursa, acil bakım kiti ile olduğunuz yerde ürününüzü onarabilirsiniz.

Üründe eksik parça olması durumunda ne yapmalı?

Eğer ürününüz yeniyse ve fermuarı bozuk, kopçası eksik gibi sorunlarla karşılaştıysanız, ürünü aldığınız yeri arayın. Ürünlerimizi satan dükkanlar, sizi bizim kadar mutlu etmeyi amaçlarlar. Ürününüzün tamiri için ne yapılması gerektiğini size anlatacaklardır.

Hala ürünle ilgili sıkıntı varsa ne yapmalısınız? 

Eğer yukarıdaki sorunlardan birine sahip değilseniz veya hala giysinizin sızdırma yaptığını düşünüyorsanız, firmamıza ulaşabilirsiniz. Gerekli inceleme yapıldıktan sonra gerek görüldüğü takdirde iade işlemi gerçekleşebilir.

Gore-Tex İade Kılavuzu: Ayakkabı

Ayakkabınız sızdırma mı yapıyor? Ayağınız nemli ve soğuk mu? İlk önce, ayaklarınızı Gore-tex® ayakkabınızın içinde kuru ve rahat tutmak için sizin için hazırladığımız listeye göz atın. Ardından sorunuzun tespiti ile iade konusunu okuyabilirsiniz.

Doğru çorapları giyiyor musunuz?

Pamuklu ve yün çoraplar doğal bir seçim gibi gözükebilir ama ayaklarınızın rahatsız ve nemli kalmasına yol açabilirler. Bu ultra emici doğal iplikler, çoraplarınız tamamen ıslanana kadar teri içlerinde tutarlar. Terlemenin buharlaşma imkanı asla olmaz. Bu sorunu sentetik kumaşlı ve yeni teknik yün karışımı çoraplar kullanarak çözebilirsiniz. Bu çoraplar nemi ayaktan emerek, ayakkabı ile buharlaşmasını sağlarlar.

Ayakkabınızın yalıtımı yeterli seviyede mi?

Yüksek yalıtıma sahip ayakkabılar, ayaklarınızın nemli ve terli olmasına yol açar bu yüzden de öyle olmamasına rağmen, ayakkabıların su geçirdiğini düşünürsünüz. Uzman bir ayakkabı satış dükkanıyla görüşerek, planlarınıza ve içinde bulunacağınız hava koşullarına göre uygun yalıtımlı ayakkabıyı seçin. Bu çoraplarınız için de geçerlidir, ayaklarınızı aşırı ısıtmamalarına dikkat edin.

Ayakkabıların üst kısmından su girebilir mi?

Islanmış çoraplar veya suya girmiş pantolon paçaları, siz fark etmeden ayakkabınızın içine doğru nem taşıyabilir. Eğer yağmurda dışarıda olacaksanız veya derelerden geçecekseniz, bir çift tozluk, ayakkabılarınıza yukarıdan su girmesini engeller.

Ayakkabınıza iyi bakıyor musunuz?

Ayakkabınızın içindeki Gore-tex® kaplama için, ufak tefek bakımlar gerekebilir. İçine giren herhangi bir tozu veya çamuru, yalıtımı aşındırmasına fırsat kalmadan temizleyin. Dikenli tellere, olta kancalarına, tırnaklara, yani ayakkabınızı delebilecek her şeye karşı dikkatli olun. Ve ayak tırnaklarınız iç yalıtımı delmesin diye tırnakları kesmeye devam etmelisiniz.

Yukarıdaki her şeyi denedim ve ayakkabımla hala sorun yaşıyorum diyorsanız o halde ayakkabınızın hasarlı olması gündeme gelebilir.

Eğer yukarıdaki çözümlerden biri sorununuzu çözmenize yardımcı olmadıysa ve hala ürününüzün sızdırma yaptığını düşünüyorsanız, alisveris@kutupaiyisi.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

1 Yorum

  • Yanıtla Mehmet ali sipan 1 Kasım 2017 at 23:05

    Ben bir mont istedim sizden geldi ama istediğim mont değildi bunu iade etmek istiyorum

  • Yanıtla